INFOLINIA 801 011 067

Car sharing is taking off like gangbusters globally

poniedziałek, 23 styczeń 2017

Car sharing is taking off like gangbusters globally
 
car2go keeps growing exponentially as the flexible, one-way carsharing grew its customer base by 43% to 2.2 million global members. Every 1.4 seconds, a car2go member takes a trip in a car2go vehicle in one of the service’s 26 car2go cities spread across North America, Europe, and Asia.

Volvo Cars established new shared mobility business unit

poniedziałek, 09 January 2017

Volvo Cars established new shared mobility business unit
 
Volvo Cars is to set up a new shared mobility business unit as part of a broad expansion of its car sharing and mobility services strategy. The new business unit will be based around Sunfleet, one of the world’s first car sharing companies, which has been operated by Volvo since 1998. 

Transport 4.0, czyli podróżowanie w czasach sharing economy

niedziela, 24 July 2016

Transport 4.0, czyli podróżowanie w czasach sharing economy
 
Nadszedł czas, kiedy o samochodach zaczynamy myśleć w kategoriach usług, nie zaś produktów. Już niedługo na pytanie “czym jeździsz?” przeciętny człowiek będzie odpowiadał: Uberem, Lyftem, BlaBlaCarem. To, którą markę wskaże, będzie wiele mówiło o jego stylu życia, wartościach i potrzebach.

Car sharing, czyli jak tanio jeździć autem

poniedziałek, 11 May 2015

Car sharing, czyli jak tanio jeździć autem
 
Takie rozwiązanie działa z powodzeniem w wielu miastach na całym świecie. Dzięki niemu można tanio wynająć auto, które czeka na ulicy. Chodzi o car sharing – nowy system wypożyczania samochodów.

System wypożyczania samochodów w Europie

wtorek, 17 March 2015

System wypożyczania samochodów w Europie
 
Zainteresowanie carsharingiem - miejskim systemem wypożyczania samochodów jest coraz większe. Korzystanie z tej usługi, podobnej do systemu wypożyczalni rowerów miejskich, zmniejsza liczbę samochodów w miastach. Przedstawiamy, jak carsharing działa w różnych krajach Europy.

Pomysły na car sharing wg Forda

piątek, 09 January 2015

Pomysły na car sharing wg Forda
 
Podczas targów Consumer Electronic Show 2015 (CES 2015) firma Ford ogłosiła wprowadzenie planu Ford Smart Mobility, który za sprawą innowacyjnych rozwiązań ma wprowadzić nowe standardy w zakresie łączności, mobilności, samochodów autonomicznych oraz przetwarzania dużych zbiorów danych. Ford poinformował także o rozpoczęciu na całym świecie 25 eksperymentów z dziedziny mobilności, a także o zamiarach przetestowania w tym roku zagadnień związanych z transportem, aby zaoferować wyższą jakość obsługi, bardziej wszechstronne modele oraz nowy rodzaj "współpracy społecznej".

Londyn będzie miejscem, w którym Ford wdroży kilka pilotażowych projektów mających na celu przetestowanie różnych sposobów zmniejszania zatorów ulicznych w ruchu miejskim, w tym projekty związane ze wspólnym użytkowaniem samochodów (car-sharing), a także z parkingami oraz usługami przewozu.

Paryski car sharing wzorem dla Warszawy?

poniedziałek, 11 August 2014

Paryski system car-sharing nazywany Autolib’ składający się tylko z aut elektrycznych ma być wzorem dla Warszawy.

Paryski car sharing wzorem dla Warszawy?
 
Stolica Polski od pewnego czasu przymierza się do uruchomienia usługi car–sharingu, czy wypożyczania samochodów wprost z ulicy, na wzór rowerowego Veturilo. Podobny system od kilku lat funkcjonuje w Paryżu i choć nie wiązano z nim konkretnych oczekiwań, to powoli bardzo dobrze się tam przyjmuje.

Posiadanie samochodu to przeżytek

wtorek, 01 July 2014

Młodzi odczuwają zdecydowanie mniejszą potrzebę posiadania samochodu, niż ich rodzice.

Posiadanie samochodu to przeżytek
 
Młodzi ludzie nie chcą i nie potrzebują samochodów, a koncerny samochodowe głowią się co jest tego przyczyną. Jeszcze trochę ponad dekadę temu, posiadanie samochodu było ‘kluczem’ do wolności, a w krajach takich jak Polska do pewnego stopnia wyznacznikiem statusu społecznego. Liczba młodych chętnych na zrobienie prawa jazdy i kupienie samochodu spada systematycznie od kilku lat w Stanach Zjednoczonych oraz większości państw UE. W 2010 roku w Polsce prawo jazdy otrzymało 830 tys. osób, rok później aż blisko 300 tys. osób mniej.

Generacja iPhone'a odstawia samochód

środa, 04 December 2013

Rozmowa z dr. Michałem Beimem

Generacja iPhone'a odstawia samochód
 
Z ulic niemieckich miast ubywa samochodów, przybywa ludzi. Monachium i Berlin pięknieją. To nie marzenia, to rzeczywistość. Rozmowa z dr. Michałem Beimem.
 
Adam Kompowski: W niemieckich miastach spada liczba zarejestrowanych samochodów. W samochodowym raju - jak to możliwe?

Michał Beim: Tak, to trend obserwowany od połowy lat 90. Dotyczy dużych miast. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba zarejestrowanych samochodów spadła w nich od kilku do nawet 20 procent. Jest ich mniej niż w polskich miastach, np. w Monachium w stosunku do 2006 roku ubyło 100 tysięcy samochodów.

Car2go w Warszawie, jeszcze w tym roku?

poniedziałek, 24 February 2014

System Car2go, podobny do systemu wypożyczalni rowerów Veturilo, chce na warszawskie ulice wprowadzić Mercedes.

Car2go w Warszawie, jeszcze w tym roku?
 
Niewykluczone, że możliwość wypożyczenia auta na krótki czas pojawi się już w listopadzie tego roku. Trwają rozmowy z miastem. Dotyczą m.in. możliwości bezpłatnego parkowania i poruszania się buspasami.
 
– Jest to system podobny do Veturilo, ale nie są to rowery, a samochody marki Smart, które mają 2,5 metra długości. Będzie je można za pomocą aplikacji na smartfonie zlokalizować, bez żadnego problemu wypożyczyć i zostawić gdziekolwiek. To jest zaleta w stosunku do systemu Veturilo, że nie trzeba będzie ich dokować w konkretnym miejscu – zapowiada w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Ewa Łabno-Falęcka, dyrektor public relations Mercedes Benz Polska. – W tej chwili są prowadzone rozmowy z władzami Warszawy, ponieważ te auta mają parkować bezpłatnie i będą mogły jeździć buspasami.

Eko-auta we Wrocławiu parkują za darmo

wtorek, 04 February 2014

Auta o napędzie elektrycznym i hybrydowym będą parkowały za darmo

Eko-auta we Wrocławiu parkują za darmo
 
Od początku 2014 roku właściciele pojazdów hybrydowych i elektrycznych mogą w płatnych strefach parkowania zostawiać auta po preferencyjnych cenach lub nawet zupełnie za darmo. Wystarczy w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta wyrobić abonament „E”. Upoważnia on do płatnego parkowania w strefie A (ceny poniżej) oraz darmowego parkowania w strefach B i C. Inny sposób na bezpłatny postój to uzyskanie identyfikatora "H," dającego prawo do bezpłatnego parkowania w strefach B i C.
 • Misja i wizja

  Misja GoGet.pl car sharingNasza misja: umożliwienie łatwego dostępu do samochodu dla każdego 

  Wyobrażamy sobie przyszłość, w której liczba użytkowników car sharing jest zbliżona do liczby właścicieli samochodów w naszym mieście. Mieszkańcy naszego miasta będą mogli w pięć - dziesięć minut spacerem dojść do auta car sharing, skorzystać z niego i zostawić go w miejscu, które im odpowiada, bez odprowadzania auta na wyznaczony parking oraz martwienia się o koszty postoju w mieście.

  Więcej…
 • Video przewodnik

  Jak zarezerwować GoGet auta (film z napisami)

  Więcej…