INFOLINIA 801 011 067

Car sharing na świecie

Car sharing na świecie istnieje już od przeszło 15 lat. Początki car sharing znajdziemy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, do Europy przywędrował na dobre zaledwie kilka lat temu. Poniżej kilka adresów i filmów, jak robią to za granicą.

Modo - car sharing i zabawa, idealne wykorzystanie samochodu na wspólnie spędzony czas, Vancouver, Kanada. 

www.modo.coop

 

City Club Car - Największy car sharing w Wielkiej Brytanii, ponad 800 aut w 17 miastach.

www.citycarclub.co.uk

Car2Go - Car sharing w wykonaniu producenta popularnych Smartów firmy Daimler, USA, Kanada, UK, Niemcy. W Berlinie sieć dysponuje aż 1200 pojazdami.

www.car2go.com  

 

Car share HFX - krótki film, jak działa idea car sharing w niewielkim mieście Hallifax, Kanada.

www.carsharehfx.ca

 

CAR4WAY lub MASAUTO - firma car sharing powstała pod koniec 2013 roku, działają na terenie Pragi, zaczynali od 4 aut, po półtora roku posiadają w swojej ofercie około 40 aut, Czechy.

www.car4way.cz , www.masauto.cz

VRTUcar i AutoShare - obie firmy rozpoczynały swoją przygodę z car sharing od jednego samochód 10 lat temu, teraz firmy razem mają około tysiąca samochodów i nie potrzebują reklamować się już bardziej, Ottawa, Kanada.

www.vrtucar.com , www.autoshare.com

 

Odnośniki do stron internetowych i artykułów o car sharing. 

 • O nas

  "Inteligentna alternatywa dla posiadania samochodu"

  Jesteśmy grupą młodych ludzi, których celem jest dostarczanie większej wolności osobistej i mobilności dla osób mieszkających we Wrocławiu oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i zanieczyszczeń. Naszym celem jest, aby mieć auto car-sharing, inaczej mówiąc "wspólny pojazd" w odległości 5-10 minut spacerem od każdego miejsca w mieście. Wiemy, że wspólne korzystanie z samochodu ma kluczowe znaczenie w długiej perspektywie dla naszego środowiska i gospodarki.

  Więcej…
 • Video przewodnik

  Jak zarezerwować GoGet auta (film z napisami)

  Więcej…