INFOLINIA 801 011 067

Ochrona środowiska

Transport jest jednym z największych źródeł emisji gazów cieplarnianych. Z użytkowania pojazdów w celach prywatnych pochodzi około połowy wszystkich emisji pochodzących z transportu. Oznacza to, że zmiana swoich nawyków korzystania z pojazdu jest jednym z najlepszych sposobów na poprawę jakości powietrza i środowiska.

Jeśli wziąć pod uwagę, że na każde auto w systemie Car sharing przypada 15 użytkowników, którzy zrezygnowali ze swojego prywatnego samochodu to oznacza, że ​​przy flocie 100 aut Car sharing na drogach jest mniej aż o 1500 pojazdów. Mniejsza liczba aut o taką ilość oznacza 700-tonowe zmniejszenie emisji CO2 w skali roku, a to wprost przekłada się na czystsze powietrze dla nas wszystkich.

Car sharing pomaga również zmniejszyć emisje spalin, ponieważ kiedy ludzie dołączają do systemu Car sharing, kończą jazdę szybciej niż kiedy korzystają z samochodu prywatnego. Użytkownicy Car sharing uczą się bardziej skutecznie planować swoją podróż i korzystać z samochodu, gdy inne opcje, takie jak jazda na rowerze, transport publiczny lub spacer nie są możliwe dla podróży jaką potrzebują wykonać.

 • O nas

  "Inteligentna alternatywa dla posiadania samochodu"

  Jesteśmy grupą młodych ludzi, których celem jest dostarczanie większej wolności osobistej i mobilności dla osób mieszkających we Wrocławiu oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i zanieczyszczeń. Naszym celem jest, aby mieć auto car-sharing, inaczej mówiąc "wspólny pojazd" w odległości 5-10 minut spacerem od każdego miejsca w mieście. Wiemy, że wspólne korzystanie z samochodu ma kluczowe znaczenie w długiej perspektywie dla naszego środowiska i gospodarki.

  Więcej…
 • Video przewodnik

  Jak zarezerwować GoGet auta (film z napisami)

  Więcej…